Niesamowity świat indyjskich gazet cz.2

Ach, świat indyjskich gazet. Świat, w którym najpopularniejszy dziennik kupuje prawie 4 mln. ludzi dziennie, a Vogue ocieka luksusem jak z innej planety (o śnieżnej sowie w brylantach która wystąpiła w jednej z sesji pisałam już tu kiedyś). W gazetach dzieje się tyle, że przez kontrast polskie wiadomości wydają się być absolutnie pozbawione treści. Oto kolejny tydzień, który spędziłam z indyjską prasą:

  1. W gazecie można zamieścić modlitwę dziękczynną lub wezwanie do modlitwy. „Modlitwa do św. Judy. Mów ją codziennie 9 razy przez 9 dni . Twoja modlitwazostanie wysłuchana ósmego dnia. Musisz później opublikować takie ogłoszenie”

image2020

2. Stanem Uttar Pradesh zarządza jogin hinduistyczny z dyplomem matematyka.

image2018

3. Rolnicy z Goa pytają: po ziemi chodzą dzikie świnie, po drzewach ganiają małpy. Jak mamy uprawiać cokolwiek na ziemi lub na drzewach?goa_rybacy_indie_ekonomia_polityka

4. Pojawiła się propozycja prawa, by wieszać gwałcicieli dzieci.

hang_rapists_wieszać_gwałcicieli_dzieci_pedofili_gazetA_artykuł_prawo_indie

5. Siedmiu chrześcijańskich misjonarzy skazanych na wiezienie za chodzenie po wioskach w stanie Uppar Pradesh i nawracanie.

misjonarze_indie_nawracanie_więzienie_uttar_pradesh_stan_indyjskie_gazety

6.  11 osób, w tym dwie kobiety, zostało skazanych na dożywotnie więzienie za czarną magię w wyniku której zginęły dwie starsze kobiety. Zostali również skazani na podstawie dyrektywy z 2003 roku zabraniającej ofiar z ludzi i innych nieludzkich i złych praktyk, w tym czarnej magii. Dwie kobiety zmarły na zawał serca po tym, jak tańczono na ich ciałach. To pierwszy raz w stanie Maharashtra, gdy skazuje się na podstawie tego prawa.

czarna_magia_indie_gazety_ofiary_z_ludzi

7. Ciało tego nieżywego mężczyzny w granatowych spodniach znaleziono na dworcu. Osoby znające jego imię i nazwisko proszone są o kontakt z policją.

image2014

8. W Indiach mężczyźnie grozi więzienie za sypianie z zamężną kobietą. Trwa debata publiczna na temat: dlaczego kobiecie nie grozi więzienie za sypianie z żonatym mężczyzną?

indie_sytuacja_kobiet_zdrada_więzienie

 

9. Wg. islamu można otrzymać natychmiastowy rozwód mówiąc trzy razy „talaq”. To stoi w sprzeczności z indyjskim prawem, dlatego talaq ma zostać zakazane (również na Whatsappie czy w e-mailu). Kobieta nadal może powiedzieć talaq.

IMG_3224

tagi:talaq, prawo w indiach, gazety w indiach, nakłady gazet w indiach, czarna magia w indiach, nawracanie, misjonarze, więzienie w indiach

Jeden komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s