Sławni Polacy (i nie tylko) mieszkający w Szwecji

Dopiero mieszkając w Szwecji zaczęłam zwracać uwagę na informacje o sytuacji Polaków w tym kraju, w tym o mieszkających tu ludziach, anonimowych i sławnych. Tych ostatnich jest całkiem sporo.

  1. Joanna Liszowska – popularna aktorka serialowa mieszka w Szwecji z mężem – podobno – milionerem, choć Fakt w zeszłym roku pisał, że coś im się nie układa i że już nie wróci. Ale Fakt często tak pieprzy bez sensu, więc trzymam za nich mimo wszystko kciuki!

Zrzut ekranu 2018-01-06 17.23.40.jpg

  1.  Małgorzata Pieczyńska – też aktorka serialowa (czy to jakiś trend?), która od kilkudziesięciu lat mieszka w Sztokholmie z mężem, który chyba ma firmę budowlaną. Pani Małgorzata opowiada:

„Nie jestem emigrantką. Emigrant to ktoś zdesperowany, ktoś, kto wyjeżdżając, pali za sobą mosty – mówi w rozmowie z Bankier.pl mieszkająca w Szwecji od lat 80. polska aktorka Małgorzata Pieczyńska. – Ja nie miałam w sobie żadnej desperacji. Wiedziałam, że mam w Warszawie mieszkanie, samochód, kwiatki w oknie, że będę jeździła w jedną i drugą stronę. Nawet nie liczyłam na to, że kiedykolwiek będę pracowała w Szwecji. „

3. Izabella Scorupco – jest większą gwiazdą w Szwecji, niż w Polsce, to tu głównie pracuje i mieszka od kilkudziesięciu lat. W Szwecji można spotkać jej zdjęcie na billboardzie, usłyszeć jej głos w radiu czy zobaczyć ją w TV na co dzień.

 

 

4. Urszula Dudziak – nie mieszka na pewno na stałe w Szwecji, ale ma tu chyba dom i często odwiedza rodzinę.

 

i gratis sławny nie-Polak:

Will Ferrell – amerykański aktor komediowy, który od kilku lat mieszka z żoną i dziećmi pod Sztokholmem.

 

 

 

tagi: sławni polacy w szwecji, will Ferrell szwecja, Will pherrel żona, will ferrell żona, urszula dudziak szwecja, izabela scorupco szwecja, małgorzata pieczyńska szwecja, joanna liszowska ola, joanna liszowska szwecja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s